وبلاگ

مدت زمان نگهداری محصولات پروتئینی

بطور کلی محصولات از نظر نگهداری و ماندگاری با توجه به نوع محصول متفاوت بوده و به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

  1. مرغ و بوقلمون: زمان نگهداری گوشت مرغ و بوقلمون در دمای عادی یخچال تا 2 روز یا برابر با 48 ساعت می باشد و نگهداری بیشتر از این زمان موجب فاسدی محصول می گردد. درصورتی که تمایل به نگهداری طولانی مدت داشته باشید می بایست مرغ و با بوقلمون خود را در در فیریزر نگهداری کنید درصورتی که دمای فیریزر شما منفی 18 درجه باشد و محصول را درون ضروف یا بسته بندی های پلاستیکی نگهداری کنید تا ۱۲ ماه میتوانید محصولتان را نگهداری نمایید ودرصورتی که دمای فیریزر شما بالا تر از این دما باشد محصول از 4 الی 9 ماه قابل نگهداریست نگهداری محصول داخل ظروف فلزی یا پلاستیکی موجب میشود تا از ورود مواد آلوده و بسیاری از میکروب‌ها جلوگیری شود.
  2. گوشت گوسفند و گوساله: زمان نگهداری گوشت گوساله و گوسفند در دمای عدی یخچال تا 3 روز یا برابر با 72 ساعت می باشد و نگهداری بیشتر از این زمان موجب فاسدی محصول می گردد. درصورتی که تمایل به نگهداری طولانی مدت داشته باشید می بایست گوشت خود را در بسته بندی های پلاستیکی در فیریزر با دمای منفی 17 درجه نگهداری کنید، در این دما محصول شما از 6 الی 12 ماه قابل نگهداریست.
  3. گوشت چرخکرده: انواع چرخکرده را میتوان در دمای عادی یخچال تا 2 روز و برابر با 48 ساعت نگهداری نمود. درصورتی که تمایل به نگهداری محصول چرخکرده در مدت زمانی طولانی تر دارید می بایست محصول را در بسته بندی مطمئن بدور از رتوبط و هوا داخل فیریزر با دمای منفی 18 درجه نگهداری کنید، که در این دما میتوانید از فساد محصول از 3 تا 4 ماه جلوگیری کنید.

روشی جدید برای حفظ سلامت مواد گوشتی با استفاده از پد جاذب

تغذیه سالم و حفظ بهداشت مواد غذایی، از دغدغه‌های مردم این دوره و زمانه است. ما باید بدانیم مواد غذایی را چطور نگهداری کنیم تا کمترین تغییرات شیمیایی در بافت آنها رخ‌دهد.

همانطور که می دانیم و بعضا به چشم خود دیده ایم گوشت مرغ و گوشت قرمز و بسته بندی شده دارای مقداری آب و خونابه می باشد که پس از بسته بندی در کف ظرف جمع شده و باعث ایجاد بوی نامطبوع، ظاهری ناخوشایند و محیطی مرطوب و غیر بهداشتی می گردد. از این رو ما درون بسته بندی ها برای جلوگیری از این موضوع از پدجاذب با جنس سیلیکات استفاده می نماییم. همچنین لازم به ذکر است تمامی موادی که برای بسته بندی محصولات استفاده میشوند food gride بوده و مورد تایید سازمان دامپزشکی می باشند.

پیام بگذارید